Hodnotenie pacientov 2016

Pacienti, ktorí sú poistení v zdravotnej poisťovni Dôvera hodnotili nemocnice. Ako obstála Nitra?

Do prieskumu sa zapojilo viac než 8 tisíc pacientov, ktorí boli minulý rok hospitalizovaní v niektorom zo slovenských zdravotníckych zariadení. Nemocnice sa hodnotili známkami od 1 do 5 podobne ako v škole. Priemerná známka všetkých hodnotených zdravotníckych zariadení je za vlaňajšok 1,66.

Najlepšie hodnotenou fakultnou nemocnicou z pohľadu pacientov sa stala Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok, druhé miesto obsadila Univerzitná nemocnica Martin a trojku uzatvára Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská Bystrica.

Najhoršími fakultnými nemocnicami je podľa pacientov Univerzitná nemocnica Bratislava, Detská fakultná nemocnica s poliklinikou, Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina. V tomto smere si Nitra polepšila, pretože v roku 2014 patrila práve Fakultná nemocnica Nitra k jedným z najhorších.

Za najlepšie hodnotené všeobecné nemocnice vybrali pacienti tieto: Nemocnica svätého Michala, Bratislava, Univerzitná nemocnica s poliklinikou Milosrdní bratia, Železničné zdravotníctvo Košice. Naopak najhoršie boli podľa nich: Všeobecná nemocnica s poliklinikou Veľký Krtíš, Nemocnice s poliklinikami Levice, Nemocnica s poliklinikou sv. Lukáša Galanta.

Nitra sa môže pochváliť najlepšie hodnoteným špecializovaným zdravotníckym zariadením. Stalo sa ním Kardiocentrum Nitra, ktoré pacienti vybrali za najlepšie v minulom roku a takisto aj v roku 2014. Za nitrianskym kardiocentrom nasleduje Národný ústav srdcovocievnych chorôb – Detské kardiocentrum, Bratislava a Východoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb, Košice.

Celý článok si môžete prečítať TU.