Kardiocentrum Nitra je najlepšou nemocnicou na Slovensku za rok 2012.

Neštátne Kardiocentrum pod Zoborom je v prevádzke od roku 2007 a už o pár mesiacov neskôr začalo pracovať v nepretržitom režime. Na vrchol medzi poskytovateľmi zdravotníckych služieb za rok 2012 sa dostalo najmä pre spokojnosť, s akou toto zariadenie jeho pacienti opúšťajú. „Cítim sa tu ako v nebíčku. Bola som aj v iných nemocniciach, no s touto sa to nedá porovnať. A ako pekne sa o nás všetci starajú,“ chváli si pobyt v zariadení Anna Mačugová (86) z Nitry.

Na pacientov v kardiocentre dohliada 16 lekárov a 34 sestričiek, pričom ako jediní u nás majú aj edukačný personál. Ten informuje a poučuje pacientov o tom, aké vyšetrenie či zákrok na nich čaká. „V našom centre máme ročne hospitalizovaných približne 3 200 pacientov, ďalšie tisíce prejdú rôznymi oddeleniami a ambulanciami. Prirodzene, ich spokojnosť nás teší a zároveň zaväzuje do ďalšej činnosti,“ netajil radosť konateľ Kardiocentra Martin Bednárik, ktoré okrem Nitrianskeho slúži aj Trenčianskemu a časti Trnavského kraja, čo je asi 1,3 milióna obyvateľov.

Aj poistenci poisťovne Dôvera označili v prieskume Kardiocentrum za najlepšie špecializované zdravotnícke zariadenie a v kategórii najlepšia celková spokojnosť skončilo centrum na 2. mieste.

Celý článok nájdete TU.